🔹گرامیداشت "۱۴ تیر" روز دهیاری و شهرداری
همایش روز ملی شهرداران و دهیاران شهرستان شوط با ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان شوط
🔹عبدالهی اصل سرپرست فرمانداری شهرستان شوط با تبریک فرارسیدن روز دهیاری و شهرداری افزود :برای اینکه از خدمات مدیریت شهری و مدیریت روستایی به بهترین وجه به سمع مردم برسد ارائه عملکرد بصورت شفاف و دقیق انجام پذیرد.
وی تعامل دهیاران و شهرداران با ادارات خدمات رسانی در زمینه آماده سازی و اجرای عملیات عمرانی و آبادانی بسیار مهم دانست.
🔹نماینده عالی دولت در شهرستان بر ارائه عملکرد دهیاران و شهرداران تاکید نمود گفت:اهمیت عملکرد دهیاران و شهرداران در جهت جلب رضایت مردم و شهروندان است.
 🔹سرپرست فرمانداری شوط در خصوص مدیریت الگوی مصرف گفت: وضعیت بحرانی آب می طلبد دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها نسبت به آگاهی بخشی جامعه به ویژه مردم شریف روستاها اهتمام بیشتری داشته باشند
🔹عبدالهی اصل تصریح کرد: ما امروز نیاز به یک کار جهادی در این حوزه داریم و با توجه به درپیش بودن فصل تابستان و اوج مصرف، باید نسبت به فرهنگ سازی بیشتر تلاش کنیم.
🔹وی بر لزوم همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی به منظور مدیریت مصرف آب در سطح روستاهای شهرستان تأکید کرد و افزود: بحران کم آبی تنها به وسیله مسئولان و برنامه ریزی آنان قابل حل نیست و باید مردم نیز مسئولان را یاری کنند.
🔹سرپرست فرمانداری شوط با اشاره به اهمیت وظایف ومسئولیت های دهیاران ، گفت: دهیاران دراعمال مدیریت توسعه همه جانبه و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند.
🔹 وی تصریح کرد: دهیاران در بحث مسائل امنیتی، اجتماعی و غیره از توان و ظرفیت موجود برای ایجاد نقطه آرامش برای مردم تلاش ورزند.
🔹عبدالهی اصل در خصوص شعار سال ۹۷ اظهار داشت: وظیفه مسئولین حمایت از تولید کننده ومحصولات داخلی است و با تسهیل مقررات اداری،کم کردن بروکراسی ادارات وخرید کالای ایرانی توسط شما دهیاران و شهردارن می توان در راستای تحقق شعار سال گام برداشت.

🔹در ادامه این همایش شهرداران شوط و مرگنلر و نماینده دهیاران بخش مرکزی و قره قویون روسای شورای شهرهای شوط و مرگنلر و رییس شورای شهرستان گزارشی از عملکردحوزه خود ارایه نمودند.
در پایان مراسم از شهرداران و دهیاران شهرستان با اهدای هدایایی تجلیل شد.