جلسه هم اندیشی سرپرست فرمانداری شهرستان شوط با اقشار مختلف اصناف و بازاریان و کسبه و .......
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط،
عبدالهی اصل در این جلسه گفت : در شرایط کنونی که دنیای استکبار تحریم اقتصادی را علیه نظام اسلامی طراحی کرده، هوشمندی و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، ملت ایران را پیروز میدان می‌کند.
وی گفت: اصناف قشر تاثیرگذاری در اجتماع هستند که باید با مهرورزی پاسخگوی نیاز مردم باشند و وظیفه مسئولان در قبال حمایت از اصناف برطرف کردن موانع و مشکلات است.
سرپرست فرمانداری شوط از زحمات منطقه آزاد ماکو تقدیر و تشکر نمودو گفت: اقدامات سازمان منطقه آزاد ماکو در شهرستان بسیار چشمگیر بوده که نمونه اقدامات آنان شامل احداث پارک بانوان ، سالنهای ورزشی ،احداث ابگرم معدنی شوط وتعریض جاده بین المللی و جاده شوط به سه راهی شوط می باشد.
عبدالهی اصل به اجرای طرح مهار آب های مرزی و توسعه بخش کشاورزی در شهرستان شوط تاکید کرد وافزود : با احداث و بهره برداری از سد کرم آباد و پایاب سد شهید جواد قنبری بیش از۱۳ هزار هکتار از اراضی شهرستان شوط به سیستم آبیاری نوین مجهز می شود که با اتمام این طرح میزان ۱۶ هزار هکتار از اراضی آبی فعلی به ۲۹ هزارهکتار میرسد و میزان اعتبار تخصیص یافته برای این طرح به میزان۲۶۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: برای اجرای طرح های گاز رسانی به روستاهای شهرستان شوط اعتباری بیش از 200میلیارد یالی از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته که الان بیش از 92 درصد مردم شهرستان از نعمت گاز استفاده میکنند که با اتمام این طرحها شهرستان شوط به عنوان اولین شهرستان سبز استان معرفی می شود که دراین راستا 100 درصد جمعیت شهری و روستایی از نعمت برخوردار می شوند.
سرپرست فرمانداری شوط افزود:با پیگیری ها و تلاشهای صورت گرفته توسط نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل محترم تجهیز و نوسازی مدارس استان و ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان و مشارکت خیرین مدرسه ساز در طی دوسال اخیر تعداد 14 فضای آموزشی در سطح شهرستان کلنگ زنی ، احداث و به بهره برداری رسیده است . این رقم در مقایسه با آمار فعلی استانی و آمار قبلی شهرستانی بسیار قابل توجه بوده و در نوع خود یک رکورد محسوب می شود .
وی خاطر نشان کرد:با توجه و عنایت ویژه دولت تدبیر و امید به بخش سلامت و بهداشت جامعه و با تلاشها و پیگیری های صورت گرفته در طی یکسال اخیر اقدامات قابل توجهی در این بخش در شهرستان صورت گرفته که این طرحها شامل : احداث مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهر شوط با زیربنای 1218 مترمربع- احداث مرکز جامع سلامت شهری شوط با زیربنای 275 مترمربع- احداث مرکز جامع سلامت شهری مرگنلر بازیربنای 1000 مترمربع- احداث مرکز جامع سلامت روستای مخور بازیربنای 700 متر مربع- احداث درمانگاه تخصصی شهر شوط با زیربنای 760 مترمربع با حضور وزیر بهداشت و درمان و استاندار محترم افتتاح و به بهره برداری رسید، که با این آمار سرانه بهداشی شهرستان شوط در طی سالهای اخیر به بیش از دو برابر افزایش یافته است .
نماینده عالی دولت در شهرستان شوط تصریح نمود: با عنایت به پیگیری های انجام شده و توجه مقامات استانی ومنطقه ای و خصوصاً سازمان منطقه آزاد ماکو علاوه بر احداث چندین سالن ورزشی در شهر شوط ، کلیه مراکز دهستان های شهرستان ( مخور – یولاگلدی – تازه کند – صوفی )دارای سالن ورزشی شده اند . که انشالله با کلنگ زنی احداث سالن ورزشی در روستای خضرلو و مرگنلر ، در روستاهای پرجمعیت و دارای پتانسیل شهرستان نیز سالن های ورزشی احداث خواهند شد که در طی دوسال تعداد 8 سالن ورزشی افتتاح و یا در مرحله انجام می باشند.
وی همچنین بیان نمود: با توجه به اهمیت و نقش راه و راهسازی در شهرستان و لزوم بهسازی و آسفالت معابر اصلی و فرعی ، علاوه بر عملیات تعریض جاده بین المللی و جاده اصلی شوط به طرف سه راهی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو ، توجه ویژه ای از طرف کمیته برنامه ریزی در تصویب و تخصیص اعتبارات شهرستانی در بخش راه سازی بعمل آمد . و همچنین عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت جاده پالان توکن در این هفته آغاز خواهد شد.