به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: مراسم گرامیداشت هفته معلم با حضور فرماندار، مدیرعامل سازمان منطقه ازاد ماکو، امام جمعه، مسئولین و دانش آموزان و معلمان در سالن کوثر شوطبرگزار شد.
جبارزاده فرماندار شوط با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: امروزپویایی و شکوفایی جامعه و کشور دست رنج دستاورد های معلمان و آموزش و پرورش است.
وی مهمترین مسئله امروز که نیاز جامعه نیز است را بحث مهارت آموزی که امروزه در مدارس به آن پرداخته می شود اعلام کرد و افزود: فنی حرفه ای و کار و دانش یکی از بسترهای کارآفرینی و نیاز اساسی جامعه است
مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوط با بیان این‌که روز معلم تنها متعلق به یک قشر خاص نیست بلکه متعلق به همه جامعه است، افزود: این روز می‌تواند بزرگترین روز در هر جامعه‌ای باشد. زیباترین روز، روزی است که معلم یک سرزمین به زیبایی، با عشق، امید و علاقه، مسیر و راه زندگی را به بچه‌های آن سرزمین بیاموزد. آیا می‌توانیم روزی بزرگتر از آن در یک جامعه پیدا کنیم؟
مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ماکو هم گفت : تکریم معلمان یکی از سه اولویت اصلی ما در کنار ایجاد انگیزه در دانش آموزان و جلب مشارکت والدین است.
مهندس فروزان همچنین گفت : رمز موفقیت نظام آموزش و پرورش جلب همکاری مردم است و معلمان در زمینه سازی برای این مهم نقش اساسی دارند.
در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از مدیران و معلمان شهر شوط تجلیل شد.